קורונה בישראל

משרד הבריאות לקופות: חסנו בני 18 ומעלה בחיסוני מודרנה בלבד

הקופות הונחו בשלב זה לחסן החל מ-1 באוגוסט את מבוטחיהן בני ה-18 ומעלה רק במנות של "מודרנה" (למעט אלה שכבר קיבלו מנה ראשונה של חיסון "פייזר"). בני 12 עד 18 יוכלו להתחסן בחיסון "פייזר" בלבד

חיסון לקורונה. צילום: שאטרסטוק
חיסון לקורונה. צילום: שאטרסטוק

משרד הבריאות הנחה אמש את קופות החולים כי החל בעוד שבוע בדיוק יוכלו להזמין חיסוני "מודרנה" ולחסן עימם בלבד בני 18 ומעלה. בשבוע הבא יתקיים תדרוך של הצוותים הסיעודיים לקראת תחילת חיסוני "מודרנה". אתר YNET דיווח על כך לראשונה אתמול.
הקופות הונחו בשלב זה לחסן החל מ-1 באוגוסט את מבוטחיהן בני ה-18 ומעלה רק במנות של "מודרנה" (למעט אלה שכבר קיבלו מנה ראשונה של חיסון "פייזר"). בני 12 עד 18 יוכלו להתחסן בחיסון "פייזר" בלבד.

אתמול ציין שר הבריאות ניצן הורוביץ כי 200 אלף חיסוני "פייזר" יגיעו לישראל בשבוע הבא, אך מדובר על כמות מצומצמת שמיועדת למתחסנים בני 18-12.

על פי הנחיית המשרד לקופות, מי שהתחסן ב"מודרנה" במנה הראשונה יקבל חיסון של אותה החברה במנה השנייה ולא תהיה אפשרות לערבוב בין שני החיסונים. בניגוד לחיסוני "פייזר", בהם המנה השנייה ניתנת לאחר 21 יום, המנה השנייה של חיסוני "מודרנה" ניתנת לאחר 28 יום. מדובר בחיסון בטכנולוגיית mRNA בעל יעילות גבוהה הדומה לזו של "פייזר". על פי מחקר קנדי, יעילות החיסון במניעת הדבקה בזן דלתא, לאחר מנת חיסון אחת, מגיעה ל-72%.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.