פעילות גופנית

מתעמלים ביחד? זה עשוי להיות פחות יעיל

מחקר מצא כי מבוגרים שמתאמנים עם בן/בת זוגם מתאמנים בצורה פחות יעילה ומגיעים לרמת כושר נמוכה יותר מאשר מבוגרים שמתאמנים לבד

פעילות-גופנית.-אילוסטרציה

כאשר אוכלוסיות רבות מתמודדות עם הזדקנות האוכלוסייה, קידום הזדקנות בריאה, כגון באמצעות פעילות גופנית, הפך חשוב יותר ויותר. ממצאים ממחקר זה מצביעים על כך שאימונים גופניים עשויים להיות יעילים יותר במידה והמבוגרים יונחו להתאמן בנפרד. במחקר שנערך בקרב 240 משתתפים בסינגפור על מבוגרים בגילאי 54 עד 72, חוקרי האוניברסיטה הטכנולוגית בסינגפור מצאו גם כי אלה שקיבלו משוב מותאם אישית על התקדמות האימונים שלהם היו פעילים יותר מאלה שלא.

ד"ר ספיר לין, שהובילה את המחקר כדוקטורנטית באוניברסיטה הטכנולוגית בסינגפור, אמרה: "המשתתף הממוצע במחקר שלנו הוא בן 60 והוא נשוי וחי עם אותה בת זוג במשך 30 שנה. זה מצביע על כך שלמשתתפי המחקר יש שגרות מבוססות היטב שאינן כוללות בהכרח פעילות גופנית עם בן/בת הזוג שלהם. עבור זוגות אלה, שינוי הרגלים יומיומיים עשוי לדרוש שינוי משמעותי של הרגלים קבועים ושגרה הטבועים בחיי המשפחה שלהם לאחר שנים של נישואין. זה הופך את שילוב הפעילות הגופנית לקשה ועלול לפגוע בשגרה החדשה.

ד"ר לין הוסיפה: "המחקר שלנו מצביע על כך שמבוגרים המעוניינים להכניס פעילות גופנית לאורח חייהם עשויים יכולים להתמקד בשינוי השגרה שלהם בצורה טובה יותר בכוחות עצמם. במקום לנסות להתאמן כזוג, עדיף שמי שחפץ בשגרה פעילה יותר לא יכפה שינויים על בן/בת זוגם".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00