מחקרים

נוהגים להשתכר? אתם בסיכון להתמכרות

"שתיית בינג'" מעלה את הסיכון לפתח בעיות אלכוהול, אפילו אצל שתיינים מתונים

משקאות אלכוהוליים. אילוסטרציה

שתיינים מתונים ששותים "שתיית בינג'", שתייה באופן מרוכז של אלכוהול, נמצאים בסיכון גבוה משמעותית לפתח בעיות אלכוהול בהשוואה לאלו ששותים את אותה כמות בסך הכול, אך לא עושים בינג', כך עולה ממחקר חדש של חוקרים מאוניברסיטת טקסס באוסטין המופיע בכתב העת American Journal of Preventive Medicine.

לאחר ניתוח מדגם לאומי של מבוגרים בארה"ב, נמצא ששתיינים מתונים ממוצעים עם דפוס של שתיית בינג' היו בסבירות גבוהה כמעט פי חמישה לחוות בעיות אלכוהול מרובות והיו בסבירות גבוהה פי שניים לחוות בעיות אלכוהול נוספות תשע שנים מאוחר יותר. שתייה מתונה מוגדרת כלא יותר ממשקה אחד ביום בממוצע אצל נשים, ושניים ליום בממוצע אצל גברים. שתיית בינג' מוגדרת כצריכת חמישה משקאות או יותר באותה הזדמנות.

"מה שזה אומר", אמר ד"ר הולהאן, "הוא שאדם שצריכת האלכוהול הכוללת שלו היא שבעה משקאות בליל שבת מציג פרופיל סיכון גבוה יותר מאשר מי שצריכתו הכוללת היא משקה אחד ביום עם ארוחת הערב במשך השבוע, למרות שרמת השתייה הממוצעת שלהם זהה."

לא רק הכמות משנה, אלא גם דפוס השתייה

כדי לקבל הבנה טובה יותר של ההשפעה של דפוסי השתייה, החוקרים ניתחו תשובות לסקר של 1,229 שתיינים בני 30 ומעלה. הנתונים אפשרו לחוקרים לראות כיצד דפוסי השתייה של המשיבים השפיעו עליהם במשך תשע שנים. החוקרים הופתעו לגלות שרוב המקרים של שתיית בינג' ושל בעיות אלכוהול מרובות התרחשו בקרב אנשים שהיו שתיינים מתונים בממוצע.

"שתיית בינג' בקרב מבוגרים חומקת מעין בריאות הציבור", אמרה חוקרת במחקר, "כיוון שהיא מתרחשת בקרב אנשים ששותים ברמה מתונה. ממצאים אלו מצביעים על צורך בהתערבויות אלכוהול המכוונות לשתיינים ברמה מתונה, בנוסף לאסטרטגיות המקובלות המתמקדות באוכלוסיית השתיינים ברמה גבוהה, הקטנה יחסית".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00