השמנה

ניתוח בריאטרי הוא היעיל ביותר לאיזון לחץ הדם לטווח ארוך

ניתוח בריאטרי יעיל יותר לאיזון לחצי דם בטווח הארוך עבור אנשים עם השמנת יתר ולחץ דם גבוה בלתי נשלט בהשוואה לטיפול בתרופות להורדת לחץ דם בלבד

ניתוח בריאטרי. אילוסטרציה

ניתוח בריאטרי יעיל יותר לאיזון לחצי דם בטווח הארוך עבור אנשים עם השמנת יתר ולחץ דם גבוה בלתי נשלט בהשוואה לטיפול בתרופות להורדת לחץ דם בלבד, כך עולה ממחקר שפורסם בכתב העת Journal of the American College of Cardiology. אנשים שעברו ניתוח בריאטרי היו בעלי BMI נמוך יותר וטופלו בפחות תרופות חמש שנים לאחר הניתוח, תוך שמירה על רמות תקינות של לחץ דם מאלה שטופלו בתרופות נגד יתר לחץ דם בלבד.

על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן, שיעורי ההשמנה ויתר לחץ דם בארה"ב בקרב מבוגרים הם 41.9% ו-45.4%, בהתאמה. השמנת יתר היא גורם סיכון ידוע למחלות לב וכלי דם, ומהווה תורמת עיקרית ללחץ דם גבוה, אשר מעלה את הסיכון לסבול מהתקף לב, שבץ ואי ספיקת לב, לצד סיכונים אחרים.

"בפרקטיקה הקלינית, השמנת יתר היא מצב רפואי שמתעלמים ממנו. כתוצאה מכך, יש כישלון תכוף בטיפול בהשמנת יתר כצעד מכריע להפחתת גורמי סיכון קרדיווסקולריים חשובים, כולל יתר לחץ דם", אמר קרלוס אאורליו סקיאבון, המחבר הראשי של המחקר ומנתח המתמחה בניתוחים בריאטריים בסאו פאולו.

החוקרים במחקר זה בחנו את ההשפעה של טיפול בהשמנת יתר להורדת לחץ דם גבוה. אמנם קיימות תרופות חדשות לטיפול בהשמנת יתר, אך היענות ארוכת טווח לתרופות יכולה להיות מאתגרת. מחקר זה בחן ניתוחים בריאטריים כפתרון טוב יותר בטווח הארוך לשליטה בהשמנת יתר, וכתוצאה מכך, שליטה בלחץ דם גבוה.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00