הריון ולידה

סטרס במהלך ההריון קשור לבעיות התנהגות של הילדים

ילדים שאמהותיהם לחוצות מאוד, חרדות או מדוכאות במהלך ההריון עשויים להיות בסיכון גבוה יותר לבעיות נפשיות והתנהגותיות במהלך שנות הילדות והנעורים שלהם

הריון ולידה. אילוסטרציה
הריון ולידה. אילוסטרציה

"המחקר שלנו מצביע על כך שלמצוקה פסיכולוגית במהלך תקופת ההריון יש השפעה קטנה אך מתמשכת על הסיכון של ילדים להתנהגויות אגרסיביות, חסרות עכבות ואימפולסיביות", אמרה מחברת המחקר איירין טונג, מאוניברסיטת קליפורניה סטייט דומינגז הילס. "ממצאים אלה מוסיפים לראיות כי מתן טיפול ותמיכה נפשית באופן נגיש ונרחב במהלך ההריון עשוי להיות צעד קריטי כדי לסייע במניעת בעיות התנהגות בילדות".

טונג ועמיתיה ניתחו נתונים מ-55 מחקרים עם יותר מ-45,000 משתתפים בסך הכל. כל המחקרים מדדו את המצוקה הפסיכולוגית של נשים במהלך ההריון (כולל מתח, דיכאון או חרדה) ולאחר מכן מדדו את "התנהגויות החצנה" של ילדיהן – סימפטומים נפשיים המכוונים החוצה, כגון הפרעת קשב והיפראקטיביות או תוקפנות.

בסך הכל, החוקרים מצאו כי נשים שדיווחו על יותר חרדה, דיכאון או מתח בזמן ההריון היו בסיכון גבוה יותר ללדת ילדים עם יותר תסמיני הפרעת קשב וריכוז או שהפגינו יותר התנהגות תוקפנית או עוינת, כפי שדווח על ידי הורים או מורים.

המחקר פורסם בכתב העת Psychological Bulletin. מחקרים מצביעים מזה זמן רב על קשר בין בריאותן הנפשית של אימהות במהלך ההריון לבין התנהגויות של ילדים. עם זאת, מחקרים קודמים רבים לא ניתקו את ההשפעות של מתח, חרדה או דיכאון במהלך ההריון מההשפעות של מצוקה פסיכולוגית של ההורים לאחר לידת הילד.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00