בריאות הגבר

סיבוכים בביופסיה של הערמונית – כיצד ניתן למנוע?

במחקר נמצא כי בהשוואה לטיפול אנטיביוטי מניעתי על פי שיקול דעת הרופא, המסלול של טיפול מונחה תרבית היה עם סיכון נמוך ב-84% להתפתחות זיהום בעקבות ביופסיה של הערמונית

אנטיביוטיקה. אילוסטרציה
אנטיביוטיקה. אילוסטרציה

טיפול על סמך תרבית למניעת זיהומים במקרים של ביופסיה טרנס-רקטאלית של הערמונית הוביל לסיכון מופחת לסיבוכים זיהומיים בהשוואה לאסטרטגיות מניעתיות אחרות.

מטרת המחקר היתה להשתמש במאגר נתונים גדול ופרוספקטיבי על מנת להשוות סיכון לסיבוכים זיהומיים עם כל אחד משלושת הטיפולים המניעתיים המומלצים על ידי החברה האמריקאית לאורולוגיה, כולל טיפול אנטיביוטי מבוסס תרביות ומורחב, בעקבות ביופסיה של הערמונית.

החוקרים אספו נתונים לגבי ביופסיה של הערמונית ותוצאים מתוך מאגר ה- the Pennsylvania Urologic Regional Collaborative. המטופלים חולקו על פי קטגוריות טיפול פרופילקטי: מונחה תרבית, רחב טווח, מבוסס שיקול דעת הרופא. סיבוכי הזיהומים כללו חום, זיהומים במערכת השתן או ספסיס בתוך חודש מהביופסיה.

תוצאות המחקר הראו כי מתוך 11,940 הביופסיות שנכללו, 120 הובילו לתוצאים זיהומיים. 3,246 דגימות טופלו פרופילקטית עם טיפול מונחה תרבית, 1,446 טופלו עם אנטיביוטיקה רחבת טווח ו-7,207 טופלו על בסיס שיקול דעת הרופא.

בהשוואה לטיפול על פי שיקול דעת הרופא, המסלול של טיפול מונחה תרבית היה עם סיכון נמוך ב-84% לתוצא זיהומי כלשהו. החוקרים לא מצאו הבדל מבחינת סיבוכים זיהומיים בהשוואה בין טיפול רחב טווח לטיפול על בסיס שיקול דעת הרופא.

החוקרים סיכמו כי טיפול על סמך תרבית למניעת זיהומים במקרים של ביופסיה טרנס-רקטאלית של הערמונית הובילו לסיכון מופחת לסיבוכים זיהומיים בהשוואה לאסטרטגיות מניעתיות אחרות. על פי החוקרים, התאמה טובה של טיפול אנטיביוטי מהווה דרך התמודדות טובה עם חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה ומפחיתה סיכון עתידי לעמידויות.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00