מגיפת הקורונה

סיכוי גבוה לבני 50 פלוס שחוסנו להידבק בקורונה

מומחי האוניברסיטה העברית בירושלים סבורים: כ-90% מהמאומתים החדשים שיידבקו בנגיף הקורונה יהיו דווקא מחוסנים בגילאי 50 ומעלה

חיסון לקורונה. צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90
חיסון לקורונה. צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

צוות מומחים מהאוניברסיטה העברית בירושלים הציג אתמול (מוצ"ש) את תחזיתו על תחלואת הקורונה בחודש הבא בישראל. הדו"ח הוגש למקבלי ההחלטות ולפיו במחצית הראשונה של חודש אוגוסט יש לצפות בוודאות גבוהה ליותר מ-100 חולי קורונה קשים שיאושפזו בבתי החולים. החוקרים ממליצים לפיכך להפעיל מחדש את כל מגבלות התו הירוק.

מחברי המסמך סבורים כי כ-90% מהמאותרים החדשים של הנדבקים בנגיף יהיו מחוסנים בגילאי 50 ופלוס – מה שמחזק את העובדה שלגבי קבוצת גיל זאת מועילות החיסון יורדת. על פי הנתונים שהציגו המומחים, קצב העלייה במספר החולים במצב קשה בקבוצה זאת הוא 7% מדי שבעה עד עשרה ימים.

עוד מעריכים החוקרים כי מקדם ההדבקה יושפע בשבועות הקרובים מהמשך ההתחסנות בישראל והוא צפוי להיות בין 1.1 ל-1.6. בקרב אלה שהם כבר מחוסנים, ה-R אכן ירד ב-7%-3% עד תום המחצית הראשונה של אוגוסט ואם בחודש הקרוב יתווספו עוד כ-600 אלף מחוסני קורונה חדשים, הוא יירד ב-20% נוספים.

הצוות ממליץ לבצע בתקופה הקרובה פילוח עומק של כלל הנתונים, להגביר את ההסברה ולעודד התחסנות לצד הפעלה של כל כללי התו הירוק.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *