קורונה

עלייה מדאיגה במספר האשפוזים של נוער חולה קורונה בארה"ב

ה-CDC דיווח שכמעט שליש מבני הנוער שהתאשפזו עם קורונה קיבלו טיפול במחלקת טיפול נמרץ, ו-5% מהם חוברו למכשיר הנשמה

נער חולה בקורונה. אילוסטרציה

למרות שהסיכון של בני נוער לחלות בקורונה נמוך מזה של מבוגרים, שיעורי האשפוז שלהם עלו בתחילת השנה וחלק גדול מהם היה במצב קריטי, כך מדווח המרכז לבקרת מחלות האמריקני, ה-CDC.

שיעורי האשפוז של בני נוער חולי קורונה הגיעו לשיא בתחילת ינואר 2021, עם 2.1 מאושפזים על כל 100,000 בני נוער בין הגילאים 12-17. מספר זה ירד ל-0.6 ל-100,000 בני נוער באמצע מרץ, אך עלה שוב ל-1.3 ל-100,000 באפריל, החודש האחרון עבורו יש נתונים זמינים, כך לפי דוח של ה-CDC שפורסם בשבוע שעבר. שיעורי האשפוז היו גבוהים פי 2.5 עד 3.0 מאלה שנראו בעת ההתפרצויות בשלוש עונות השפעת האחרונות, ציינו החוקרים.

כמעט שליש מבני הנוער שהתאשפזו בשל מחלת הקורונה קיבלו טיפול במחלקת טיפול נמרץ, בעוד ש-5% חוברו למכשיר הנשמה. אף חולה לא מת. החוקרים סבורים שהעלייה בשיעורי האשפוז הקשורים לקורונה, והמספר הגדול של בני נוער שאושפזו בטיפול נמרץ וחוברו למכונות הנשמה מצביעים על צורך דחוף בחיסון של בני נוער.

בחודש מאי הרחיב ה-FDA את האישור לשימוש בחיסון הקורונה של פייזר כך שיכלול מתבגרים בגילאי 12 עד 15. הוועדה המייעצת של CDC בנושא חיסונים המליצה לחסן במהירות את קבוצת הגיל הזאת, ולהורות על המשך עטיית מסכה וריחוק חברתי בקרב נוער לא מחוסן.

החוקרים מציינים ששיעורי האשפוז הגבוהים בקרב מתבגרים עשויים להיות קשורים, בין השאר, להופעתם של וריאנטים מדבקים במיוחד של נגיף הקורונה, במקביל לחזרה המונית לבית הספר ולפעילויות אחרות, ביטול חובת עטיית המסכות ושמירה על ריחוק חברתי. עם זאת, החוקרים סבורים שמתן חיסונים לבני נוער יקטין את הסיכון להידבקות בנגיף תחת התנאים החדשים.

המחקר עשה שימוש בנתונים שהתקבלו מ-14 מדינות בארה"ב, וכללו כ-10% מאוכלוסיית ארה"ב, והתמקד ב-204 מתבגרים בגילאי 12 עד 17 במערך הנתונים שאושפזו בשל קורונה החל מ-1 במרץ 2020 ועד 24 באפריל 2021. לרובם היו מחלות רקע (70.6%), לרוב השמנת יתר (35.8%), אסטמה או מחלת ריאות כרונית אחרת (30.9%) והפרעות נוירולוגיות (14.2%). לשם השוואה, אצל מבוגרים, 92% מהמאושפזים בשל קורונה סבלו ממחלות רקע.

במשך כל תקופת המחקר, בגילאי 12 עד 17 היה שיעור חולי הקורונה המאושפזים נמוך בהרבה בהשוואה למבוגרים – קטן פי 12.5 – אך שיעורם היה גבוה יותר בהשוואה לילדים בגילאי 5 עד 11.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *