פודקאסט

איך לזהות מצוקה נפשית?

כיצד לזהות דיכאון וסימנים אחרים של מצוקה רגשית? מהם הסימנים? וכיצד הדיכאון משפיע על מי שסובל ממנו ועל סביבתו? האזינו לד"ר שירי דניאלס, מנהלת מקצועית ארצית בעמותת ער"ן, בשיחה עם סיון קליין

למצוקה נפשית אין הגדרה מדויקת וחד משמעית. היא מהווה למעשה שם כולל למספר תופעות רגשיות או מצבים נפשיים שונים אשר גורמים לאדם לסבל נפשי.

יש פעמים בהם מצוקה נפשית מתארת מצב של חרדה או דיכאון. במקרים אחרים, מצוקה רגשית מתהווה לאור חוויה של אירוע טראומטי או אירוע משברי אחר. מחקרים מלמדים כי יותר ממחצית מהישראלים מכירים לפחות אדם אחד שסובל מדיכאון, אחד מכל שלושה העיד על עצמו שסבל מדיכאון בשלב כזה או אחר.

ד"ר שירי דניאלס, מנהלת מקצועית ארצית בעמותת ער"ן בשיחה עם סיון קליין, על זיהוי מצבים של מצוקה רגשית, דיכאון – איך לזהות, מהם הסימנים? כיצד זה משפיע על מי שסובל ממנו ועל הסובבים אותו – וגם על הפעילות של עמותת ער"ן כדי להקל על הסובלים ממצוקה זו.

עמותת ער"ן – עזרה ראשונה נפשית, מפעילה את הקו החם הגדול במדינה ומעניקה שירותי סיוע ותמיכה נפשית מצילה חיים בטלפון 1201 ובאינטרנט – בצ'אט, ווטסאפ, מייל, פורום ומסרונים באתר העמותה. שירותי ער״ן ניתנים באופן אנונימי ומיידי לכלל הציבור בישראל במגוון שפות, 24 שעות ביממה בכל ימות השנה. השירות ניתן לכל אדם בכל גיל החווה כל סוג של מצוקה נפשית. לאתר עמותת ער"ן לחצ/י כאן.

האזנה נעימה!

שירות לציבור. מוגש בחסות חברת יאנסן ישראל בע"מ ((J-C Health Care Ltd.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
  1. יש שמצאו תרופה ומזור,לסוגים שונים של תחלואות.מהחלפת ברך ועד טיפול הפציעות,או תרופה לסוגים שונים של נגיפים או חיידקים.לדאבוני בעיות או לולי נפשי היא סוג של מחלה שאין לה תרופה ,בלתי אפשרי להחלים ממנה גם אז זו מחלה מינורית.הרופות הקיימות אינן מרפאות,לא היפנוזה ולא זריקה,לא כדור כימי ולא כמוסה טבעית.יש תעשיה גדולה שעושה כסף ממכירות של אשליות.הנפש הוא במוח.ויש מאות סוגים של מצבי לחץ,עצבנות,כעס,דיכאון,עצבות.לתרופות קיים תופעות לוואי ,מה גם שהם כלל לא עוזרות.אולי בעוד 100 שנה המדע יצליח לפענח ולמצוא תרופות שיעזרו על אמת.בינתיים הכל בלבוש.

    1. אז אתה טוען בעצם שאני נוטל 120 מ"ג symbalta לחינם? אם אפסיק ארגיש אותו דבר? אם כן מדוע פסיכיאטרים רושמים למטופליהם תרופות פסיכיאטריות?

0:00
0:00