פרוביוטיקה

פוטנציאל פרוביוטי בפטריות המשמשות לייצור מזון

על פי מחקר צרפתי חדש, לשתי פטריות המשמשות לייצור מוצרי מזון, בעיקר גבינות, יש השפעות פרוביוטיות פוטנציאליות על דלקת במעיים

שמרים בצלחת פטרי. צילום: שאטרסטוק

זני פטריות רבים נבחרו על ידי תעשיית המזון בשל יכולותיהם לתסוס, לייצר טעמים או לייצר מולקולות הטרולוגיות. על פי מחקר חדש, לשתי פטריות המשמשות לייצור מוצרי מזון יש השפעות פרוביוטיות פוטנציאליות על דלקת במעיים.

המחקר, שפורסם ב-mSystems, כתב עת של האגודה האמריקאית למיקרוביולוגיה, מדגים דרך אפשרית לפתח פרוביוטיקה חדשה.

"יש הרבה מה ללמוד מחקירת תפקידם של זני הפטריה על אוכלוסיית חיידקי המעי ועל בריאות המאכסן וגם מכך שמיני פטריות המשמשים בתעשיית המזון יכולים להיות המקור לפרוביוטיקה חדשה", אמר מחבר המחקר הראשי מתיאס ל. ריצ'רד, מנהל מחקר במכון מיקליס בצרפת.

נכון להיום, מעט מאוד ידוע על מגוון השמרים במזון ועל השפעתם הפוטנציאלית על אוכלוסיית חיידקי המעיים ובריאות המעיים. שמרים הם פטריות מיקרוסקופיות המורכבות מתאים בודדים המתרבים על ידי הנצה. חלקם שימשו במשך מאות שנים לייצור יין ולחם, רבים אחרים שימשו לייצור קרום גבינה או הבשלה.

החוקרים ערכו את המחקר החדש כיוון שהם מעוניינים בידע נוסף על ההשפעה הפוטנציאלית של הפטריות על בריאות האדם. במחקר הספציפי הזה, הרעיון היה להתמקד ספציפית בפטריות המשמשות חברות מזון לייצור מוצרי מזון ובעיקר גבינות. "כיוון שהעניין שלנו מתמקד יותר בתפקיד הפטריות בבריאות המעי ובהתפתחות מחלות מעי דלקתיות (מחלת קרוהן וקוליטיס כיבית), עקבנו אחרי ההשפעה של פטריות אלו על מודלים מותאמים במבחנה ובחיים האמיתיים״, ציינו החוקרים.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00