חדשות

פרופ' גליה רהב: הסיכון להימצא בחלל סגור ללא מסיכות עדיין גבוה

רופאים בכירים: הסרת חובת עטיית מסכות עלולה להוביל לעליה בתחלואה, בעיקר בקרב ילדים

מגיפת הקורונה בישראל. צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90
מגיפת הקורונה בישראל. צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90 ??? ??????? ?????? ???? ??? ????? ?????? ???? ?????

רופאים ישראלים מביעים חשש כי עם הסרת חובת עטיית מסכות בחוץ תחול התרופפות במשמעת הציבור להקפיד על מסיכות בחללים סגורים כמו חנויות וקניונים – מה שעלול להוביל לעלייה מחודשת בתחלואה, בעיקר בקרב ילדים. בין הרופאים שציינו זאת בראינות באמצעי תקשורת שונים: פרופ' גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות ב"שיבא" ופרופ' יניב שרר, מנהל בית החולים ברזילי באשקלון.

"עדיין נדרשת משמעת עצמית ואין להסיר מסיכות בחנויות. הן אמנם לא יהיו כאן לעולם, אבל עד אז חובה לנהוג בהתאם להנחיות. עלולה להיות עלייה בתחלואת ילדים משום שהם אינם מחוסנים כרגע. אם אנשים יהיו בחוץ בלי מסיכות, ישמרו על ריחוק מתאים ויימנעו מהתקהלויות – לא יקרה כלום. אם יורידו את המסיכות גם כשיהיו בהתקהלויות או בחלל סגור, אני צופה שתהיה עלייה בתחלואה. צריכים להיזהר. נדרשת עתה משמעת עצמית. יש חושבים שהקורונה נגמרה אבל אינני בטוחה בכך. עדיין מוקדם להגיד זאת. הסיכון להימצא בחלל סגור ללא מסיכות עדיין גבוה", אמרה פרופ רהב.

פרופ' שרר הצטרף לדבריה ואף קרא לגופים הרשמיים ליטול אחריות ולוודא שמה שמתאפשר בחוץ – לא יקרה בפנים. "בבית החולים שלנו לא נאפשר לעובדים ולאורחים לשהות בחללים הסגורים ללא מסיכות. אני מצפה שגם מוסדות אחרים ינהגו כך וכמובן עסקים פרטיים. יש לאכוף חובה זאת בקפדנות בכל מקום סגור. האתגר יהיה משמעותי בקיץ. זה בגדר מאמץ לאומי שעל כולם צריכים לקחת בו חלק".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *