מחקרים

קרם חדש ללא סטרואידים לטיפול בפסוריאזיס

ה-FDA האמריקאי אישר קרם חדש לטיפול בנגעי פלאק של פסוריאזיס

פסוריאזיס. צילום: שאטרסטוק

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר קרם של התרופה Tapiranof 1% – קרם מקומי נטול סטרואידים שנמרח פעם ביום, לטיפול בפסוריאזיס קלה, בינונית או חמורה במבוגרים.

אישור התרופה התבסס על כמה מחקרים גדולים שהשוו את הקרם לתרופת דמה ובדקו את חומרת המחלה לאחר 12 שבועות של טיפול בשתי הקבוצות. ממצאי המחקרים פורסמו בכתב העת הנחשב New England Journal of Medicine בדצמבר 2021.

המחקרים הראו יעילות של התכשיר בטיפול בנגעי הפלאק של מחלת הפסוריאזיס במשתמשים. בכל שלושת המחקרים, רוב תופעות הלוואי היו קלות עד בינוניות, והוגבלו לאתר המריחה.

תופעות הלוואי השכיחות ביותר שדווחו על ידי המטופלים היו פריחה דמוית אקנה, דלקת באף ובלוע וגירוי מקומי בעור ("contact dermatitis"). בנוסף, דווחו מקרים של כאבי ראש בקבוצת התרופה, שגרמו להפסקת טיפול ב-3 מקרים בלבד (מתוך מאות משתתפים שהשתמשו בתכשיר).

שביעות רצון מרשימה בקרב הנסיינים

בנוסף, בסקר שביעות רצון שנערך בסוף אחד המחקרים, נרשמה שביעות רצון גבוהה מתוצאות הטיפול בקרם, ודיווח של המטופלים על יעילות מוגברת בהשוואה לטיפולים קודמים בהם השתמשו.

ניתן להשתמש בקרם Tapinarof על כל אזורי הגוף, כולל הפנים, קפלי העור, הצוואר, איברי המין, אזור פי הטבעת, אזורים דלקתיים ככלל ובתי השחי, על פי פרסום החברה.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
  1. תודה על העדכון…האם התרופה רשומה בישראל ? אפשר כבר לקבל מרשם מרופא עור?
    תודה מראש על תשובתכם.

0:00
0:00