חדשות

שיבא מדווח: הבוסטר יעיל יותר ממנות החיסון הראשונות

היעילות: הן בכמות הנוגדנים והן באיכותם – שנשמרת לפחות למשך עשרה חודשים; חדשות טובות נוספות: ממחר תורשה כניסת תיירים ממדינות ירוקות וצהובות גם אם לא קיבלו מנת חיסון שלישית אבל יתנהלו כקפסולה במהלך הביקור בארץ

מתן חיסון לקורונה. צילום: אוליביה פיטוסי/ פלאש 90
מתן חיסון לקורונה. צילום: אוליביה פיטוסי/ פלאש 90

מעקב שוטף אחר יעילות מתן מנת החיסון השלישית לקורונה בישראל, המתבצע במרכז הרפואי שיבא, תל השומר, מעלה כי הנוגדנים שנוצרו מהבוסטר שונים ואף יעילים יותר מאלו שנוצרו תודות למנות הראשונה והשנייה ולכן ההערכה היא שמנת הדחף תהיה יעילה לפחות ל-10-9 חודשים, אולי אף למשך זמן גדול יותר, כך דווח אמש (א') בחדשות ערוץ 12. גורמי מקצוע שנחשפו לתוצאות המעקב סיפרו כי "עולה האינדיקציה לפיה חיסון ה"בוסטר" יעיל לפחות ל-9 עד 10 חודשים מרגע קבלת המנה השלישית. ואף נראה שניתן להעריך שחיסון זה יעיל לתקופת זמן ארוכה אף יותר, אולי לשנה."
התוצאות הראשוניות ממחקר המעקב צפויות להתקבל בעוד כשבועיים עד חודש. עוד דווח כי "אותם גורמים שנחשפו לממצאים" סבורים כי ניתן לראות כעת שרמת ההגנה של החיסון השלישי היא מעט שונה מזו שנראתה בעקבות מתן מנת החיסון הראשונה והשנייה – ויתכן שאף טובה יותר בשני מובנים: גם בכמות הנוגדנים הגבוהה משמעותית וגם באיכות הנוגדנים שטובה יותר ממה שנוצר אחרי החיסונים הקודמים".
בתוך כך, קבינט הקורונה אישר אמש (א') במשאל טלפוני את מתווה הכניסה לישראל של קבוצות תיירים. יזמו אותו שר הבריאות ניצן הורוביץ ושר התיירות יואל רזבוזוב.
בהתאם לאישור המתווה, קבוצות התיירים יוכלו להיכנס לישראל גם אם חבריהן אינם מחוסנים במנת חיסון שלישית – ובתנאי שיציגו אישור על תוצאה שלילית לנגיף בבדיקת קורונה עדכנית.
המתווה החדש ייכנס לתוקף מחר. שאר תנאיו הם: נדרש מראש אישור כניסה לישראל ממשרד התיירות ועוד בטרם ההגעה לנתב"ג. כל חברי הקבוצה חוסנו בחיסונים המאושרים על ידי ארגון הבריאות העולמי, גם אם חלפו יותר משישה חודשים מקבלת החיסון השני. כל חברי הקבוצה מגיעים אך ורק ממדינות "ירוקות" ו"צהובות" על פי סיווג משרד הבריאות.
במהלך השהות בארץ חברי הקבוצה יתנהל כקפסולה: יחולו עליהם הגבלות על הסתובבות במקומות שבהם קיים סיכון מוגבר להדבקה. הקבוצות ימנו רק מ-5 ועד 40 תיירים.
בשבעה הימים הראשונים לשהותם, התיירים הלא מוגנים בקבוצה יחזיקו בכל עת אישור על תוצאה שלילית בבדיקת PCR שבוצעה במהלך 72 השעות האחרונות או תוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן שבוצעה במהלך 24 השעות האחרונות. מוביל הקבוצה ידווח למשרד התיירות על ביצוע הבדיקות כנדרש. יהיה רישום מפורט לגבי התנהלות הקבוצה, המגעים שקיימו חבריה עם ישראלים או חברי קובצות תיירים אחרות, המקומות ושעות הביקור. כל הפרטים ימסרו לחוקר אפידמיולוגי אם יתגלה חולה אחד בקבוצה.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
  1. מה הכוונה באיכות הנוגדנים ?

0:00
0:00