שינה

שינה לא מספקת קשורה להתקפי מיגרנה

מחקר חדש שנערך על ידי חוקרים מאוניברסיטת אריזונה למדעי הבריאות זיהה קשר בין שינה לא מספקת והתקפי מיגרנה, המצביע על כך ששיפור בריאות השינה עשוי להפחית התקפי מיגרנה

נדודי שינה. אילוסטרציה

אנשים רבים הסובלים ממיגרנה מדווחים על הפרעות הקשורות שינה, כולל נדודי שינה, קושי להירדם או להישאר ישנים, איכות שינה ירודה, ישנוניות מוגזמת במהלך היום, התעוררות משינה ואילוץ לישון בגלל שסובלים ממיגרנה.

עד כה לא היה ידוע אם מיגרנה גורמת לשינה לקויה או להיפך. "הקשר בין שינה ומיגרנה מוכר מזה זמן רב", אמר החוקר הראשי פרנק פורקה, מנהל המחקר של המרכז המקיף לכאב והתמכרות ופרופסור לפרמקולוגיה במכללת אריזונה לרפואה.

"הדרך שבה זה נחקר בעבר הייתה באמצעות מידע שדווח על ידי מטופלים, שהוא סובייקטיבי. במחקר הנוכחי מדדנו שינה בצורה כמותית במודלים פרה-קליניים ומצאנו שכאב דמוי מיגרנה לא משפיע על השינה, אבל אם אדם סובל מהפרעות שינה, הסיכוי שלו לסבול מהתקף מיגרנה במידה והוא סובל ממיגרנות הוא הרבה יותר גבוה".

פורקה הוביל צוות מחקר שהשתמש במודלים פרה-קליניים של עכברים כדי להעריך הפרעות שינה, שכן מבנה השינה של עכברים תואם מאוד לזה של בני אדם, כולל מחזורים של שינה עמוקה, שנת REM ושינה קלה. השינה הוערכה באמצעות רישומי חשמליים של פעילות מוחית ותצפיות חזותיות.

החוקרים מצאו כי כאשר עכברים סבלו ממחסור בשינה, הם נטו יותר לחוות כאב דמוי מיגרנה, אך כאב דמוי מיגרנה לא הפריע לשינה נורמלית.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00