מחקרים

שליש מהנשים חוות מיגרנות הקשורות לווסת

שליש מכמעט 20 מיליון הנשים שהשתתפו בסקר בריאות לאומי מדווחות על מיגרנות בזמן הווסת, ומתוכן, 11.8 מיליון – 52.5%, היו לפני גיל המעבר

מיגרנה. אילוסטרציה

שליש מכמעט 20 מיליון הנשים שהשתתפו בסקר בריאות לאומי מדווחות על מיגרנות בזמן הווסת, ומתוכן, 11.8 מיליון – 52.5%, היו לפני גיל המעבר. הניתוח נערך על ידי חוקרים מהמרכז הרפואי של אוניברסיטת ג'ורג'טאון וחברת פייזר, המייצרת תרופה למיגרנה.

בגלל תת-השימוש בתרופות המסייעות בטיפול או במניעה של מיגרנות במהלך הווסת, החוקרים רצו להבין עד כמה נפוצות המיגרנות הווסתיות ואילו קבוצות של נשים יכולות להפיק את התועלת הרבה ביותר מטיפולים פוטנציאליים. המחקר הוצג בכנס השנתי של האקדמיה האמריקאית לנוירולוגיה 2024 בדנוור.

החוקרים השתמשו בסקר הבריאות ואיכות החיים הלאומי של ארה"ב לשנת 2021, שנערך על ידי המרכז הלאומי לסטטיסטיקה בריאותית, כדי לנתח תגובות של נשים שדיווחו על טיפולי המיגרנה הנוכחיים שלהן, תדירות הכאב וחומרתו באמצעות מבחן הערכת נכות מיגרנה (MIDAS), סקר בן חמש שאלות. מיגרנה עלולה לגרום לכאב פועם חמור, בדרך כלל בצד אחד של הראש. לעתים קרובות היא מלווה בבחילות, הקאות ורגישות קיצונית לאור ולקול.

"הצעד הראשון בסיוע לאישה עם מיגרנה וסתית הוא ביצוע אבחנה; החלק השני הוא קביעת טיפול; והחלק השלישי הוא למצוא טיפולים שהמטופלת מרוצה מהם ומתמידה בהם כדי לשפר את איכות החיים", אומרת מחברת המחקר, ד"ר ג'סיקה איילני, פרופסור לנוירולוגיה קלינית בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת ג'ורג'טאון ומנהלת מרכז כאב הראש בבית החולים האוניברסיטאי מדסטאר ג'ורג'טאון.

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00