מחקרים

שעונים חכמים יכולים לקלוט קצב לב חריג אצל ילדים

שעונים חכמים יכולים לסייע לרופאים לזהות ולאבחן קצב לב לא סדיר אצל ילדים, כך עולה ממחקר חדש מבית הספר לרפואה של סטנפורד

קצב לב. אילוסטרציה

רופאים מתמודדים עם שני אתגרים באבחון הפרעות בקצב הלב של ילדים, או הפרעות בקצב הלב. הראשון הוא שמכשירים אבחנתיים להפרעות בלב, למרות שהם השתפרו בשנים האחרונות, עדיין אינם אידיאליים לילדים. האתגר השני הוא שאפילו כמה שבועות של ניטור רציף עשויים שלא ללכוד את ההתנהגות הלא יציבה של הלב, מכיוון שילדים חווים אריתמיה באופן בלתי צפוי. ילדים עשויים לעבור חודשים בין אפיזודה לאפיזודה, מה שהופך את זה מסובך עבור הרופאים שלהם להבין מה קורה. שעון חכם שמנטר בקלות ובאופן רציף על פני תקופה ממושכת, יכול להתגבר על מכשולים אלו.

הממצא מגיע מסקר של רשומות רפואיות אלקטרוניות ילדים המקבלים טיפול במחלקת קרדיולוגיית ילדים ב-Stanford Medicine Children's Health. המחקר פורסם באינטרנט בכתב העת Communications Medicine.

במהלך תקופה של ארבע שנים, הרשומות הרפואיות של המטופלים הזכירו את המונח "Apple Watch״ 145 פעמים. מבין החולים שהתיק הרפואי שלהם הזכיר את השעון החכם, ל-41 היה קצב לב חריג שאומת בשיטות אבחון מסורתיות; מתוכם, 29 ילדים אובחנו לראשונה עם אריתמיה – הפרעת קצב.

"הופתעתי ממספר המקרים בהם הניטור הסטנדרטי שלנו לא קלט אריתמיה והשעון כן", אמר מחבר המחקר הבכיר סקוט קרסנק, פרופסור לרפואת ילדים. קרסנק הוא קרדיולוג ילדים המטפל בחולים בסטנפורד מדיסין. "מדהים לראות שטכנולוגיה חדשה יותר יכולה לעשות את ההבדל באופן שבו אנחנו יכולים לטפל בחולים".

רוב המקצבים החריגים שזוהו לא היו מסכני חיים, אמר קרסנק. עם זאת, הוא הוסיף כי האריתמיה שזוהתה עלולה לגרום לתסמינים מטרידים כמו דופק מואץ, סחרחורת והתעלפות.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00