בריאות האישה

תוסף מזון של ירקות מצליבים עשוי למנוע סרטן שד

איך ברוקולי, קייל, כרוב וכרוב ניצנים משפיעים על צפיפות השד ועל הסיכון לחלות בסרטן השד בנשאיות 1/2 BRCA‏? מחקר ישראלי בדק ומצא

ירקות מצליבים, כרוב. אילוסטרציה
ירקות מצליבים, כרוב. אילוסטרציה

מחקר שנערך במרכז דוידוף לסרטן בבילינסון מקבוצת הכללית מצא כי לתוסף תזונה שמורכב מירקות מצליבים – ברוקולי, קייל, כרוב וכרוב ניצנים – יש תפקיד משמעותי במניעת התפתחות סרטן השד בנשים בריאות הנושאות מוטציה בגן 1/2 BRCA. המחקר נערך בהובלתה של פרופ' רינת ירושלמי משאלי, מנהלת היחידה לאונקולוגיה של  השד ובשיתוף עם פרופ' דוד מרגל, מנהל מרפאת נשאי BRCA  בגברים. ממרכז דוידוף, בילינסון והאגודה למלחמה בסרטן.

כידוע, צפיפות שם היא גורם סיכון משמעותי לתחלואה בסרטן שד. מממצאי המחקר עלה כי צפיפות השד של נשים שנטלו את התוסף ירדה בהשוואה לנשאיות באותו גיל שלא נטלו את התוסף. ממצא זה משמעותי כיוון שירידה בצפיפות השד קשורה בירידה בסיכון לפתח את המחלה.

במחקר השתתפו 23 נשים בריאות נשאיות 1/2 BRCA ללא עבר של סרטן השד שמטופלות במרפאת המעקב בבית החולים. נשים אלה נמצאות בסיכון מוגבר לחלות בסרטן שד במהלך חייהן. הגיל החציוני של המשתתפות היה 47. הנשים נטלו תוסף מזון של 100 מ"ג DIM פעם ביום במהלך שנה אחת. קבוצה נוספת של נשים ממרפאת המעקב בבית החולים, נשאיות BRCA גם הן, לא נטלה את התוסף והן היוו קבוצת ביקורת.

בתחילת המחקר ובסוף שנת המעקב עברו המשתתפות סריקות MRI ונבדקו שני מדדים של צפיפות השד שביכולתם לנבא את הסיכון להתפתחות סרטן השד: המדד הראשון היה כמות הרקמה הבלוטית (fibroglandular tissue) והמדד השני היה האדרת רקע של רקמת השד (background parenchymal enhancement).

תוצאות המחקר הראו כי בקבוצת שבה נטלו הנשים את תוסף הירקות המצליבים DIM חלה ירידה בכמות הרקמה הבלוטית ואילו בקבוצת הביקורת לא נראה שינוי מובהק בשני המדדים. תשע נשים דיווחו על תופעות לוואי בדרגת חומרה נמוכה עקב נטילת התוסף: שינויים ביציאות, בחילות, כאב ראש והחמרת בעיית עור קיימת.

פרופ' רינת ירושלמי משאלי, מנהלת היחידה לאונקולוגיה במרכז דוידוף, בילינסון, אמרה: המחקר תומך בצורך בהעמקת  מחקר בנושא  התערבות תזונתית כפוטנציאל למניעת התפתחות סרטן השד".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.