גיל המעבר

תסמיני גיל המעבר – יש מה לעשות עם זה?

גיל המעבר מתחיל כשנה לאחר המחזור החודשי האחרון, בממוצע בסוף שנות הארבעים. בתקופה המקדימה לגיל המעבר חלה ירידה הדרגתית בהפרשת ההורמונים אסטרוגן ופרוגסטרון. כתוצאה מהחסר ההורמונלי נשים בגיל המעבר עלולות לחוות התדרדרות במצבן הבריאותי

גיל המעבר. אילוסטרציה

רוצה ללמוד עוד על הטיפול בתסמיני גיל המעבר? היכנסי לערך המלא לפרטים נוספים.

אובדן הפוריות שמגיע בעקבות הירידה בפעילות השחלות בגיל המעבר מלווה בתסמינים נוספים אשר חלקם בעלי השפעות ארוכות טווח על גוף האישה. המאפיין השכיח ביותר של גיל המעבר הוא הופעת גלי חום המלווים בהרחבת כלי דם. תופעה זו מתבטאת באודם באזור הפנים ובהזעה מרובה. גלי החום מופיעים בהתקפים ומושפעים מגורמים שונים כמו פעילות גופנית והפרעות שינה. מחקרים מראים כי נזקים מצטברים של גלי חום עלולים להוביל לאורך זמן לפגיעה קוגניטיבית ואף לתרום להתפתחות מחלות דגנרטיביות. מלבד גלי החום, נשים בגיל המעבר סובלות מכאבי שרירים, בעיות במערכת העיכול, יובש בנרתיק, עליה במשקל, אובדן שיער והיחלשות של העצמות. כמו כן, רבות מתמודדות עם קשיים נפשיים שכוללים שינויים במצבי רוח, הפרעות שינה, חרדה, דיכאון וירידה בזיכרון.

כיצד ניתן לטפל בתסמיני גיל המעבר?

הטיפולים מוכוונים כנגד התסמינים השונים במטרה להפחית את הופעתם והשפעתם על חיי האישה. הטיפול השכיח בגלי חום הוא טיפול הורמונלי חליפי. הטיפול כולל מתן חיצוני של הורמונים, המשתלבים בפעילות התקינה של הגוף ותורמים למאזן ההורמונלי. רמות האסטרוגן הנמוכות בגיל המעבר משחקות תפקיד חשוב בהיווצרות גלי חום, ולכן הטיפול כולל מתן חיצוני של אסטרוגן במרבית המקרים. אפשר לשלב בטיפול שינוי באורח חיים הכולל הימנעות מצריכת משקאות מסוימים, הקפדה על פעילות גופנית ושמירה על טמפרטורת סביבה נוחה.

 לטיפול ההורמונלי החליפי יתרונות רבים והוא עשוי לסייע בהפחתת תסמינים נוספים של גיל המעבר מלבד השיפור בגלי החום. מחקרים מראים כי טיפול הורמונלי חליפי משפר את איכות העור, ועשוי להשפיע לטובה על התסמינים הנפשיים המאפיינים את גיל המעבר.

 

 

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00