תזונה

תרד מפחית את הסיכון לסרטן המעי הגס

מחקר חדש גילה שתרד מעכב גדילת פוליפים אצל אנשים עם סרטן מעי גס גנטי ולא גנטי

תרד. אילוסטרציה

סרטן המעי הגס הוא הסרטן השני בשכיחותו בישראל בכלל האוכלוסייה, הוא מתפתח אצל גברים ונשים כאחד בשיעורים דומים. מחקרים שנערכו בעבר הראו שאכילת תרד יכולה להפחית את הסיכון לחלות בסרטן המעי הגס בכמחצית. מחקר חדש שנערך באוניברסיטת טקסס מאשר את התכונות האנטי סרטניות של התרד ומראה את האופן בו משיג את ההשפעות המועילות שלו.

תרד מעכב את הצמיחה של פוליפים של המעי הגס. רק 5%-10% מהפוליפים מתפתחים לסרטן המעי הגס. בנוסף, סרטן מעי גס ממקור תורשתי מהווה 10%-15% מהמקרים. צוות המחקר הציג בעבר את יכולתו של התרד לעצור התפתחות של פוליפים בחולדות שבתנאי מעבדה גרמו להם לסבול מסרטן הדומה לסרטן המעי הגס בבני אדם שמקורו אינו תורשתי.

המחקר החדש בחן את תרומתו של התרד לאנשים שהגורם למחלת סרטן המעי הגס שלהם הוא תורשתי (פוליפוזיס אדנומטית משפחתית) והוא התפרסם בכתב העת Gut Microbes.

פוליפוזה אדנומטית משפחתית גורמת לצמיחה של פוליפים רבים במעי הגס, לפעמים מאות פוליפים. רוב האנשים הסובלים מהמצב זקוקים בסופו של דבר לניתוח להסרת המעי הגס, ולאחר מכן לשימוש בתרופות נוגדי דלקת לא סטרואידיים (NSAIDs) על מנת למנוע מפוליפים לצמוח בתריסריון.

לצורך המחקר הנוכחי, החוקרים האכילו חולדות עם פוליפוזיס אדנומטי משפחתי בתרד מיובש בהקפאה למשך 26 שבועות. תוצאות המחקר מצביעות על כך שצריכת תרד עשויה לעכב את גידול הפוליפים, ולמנוע את הצורך בטיפול אינטנסיבי.

כדי להבין מדוע התרד היה יעיל כל כך בהאטת צמיחת הפוליפים, החוקרים השתמשו במתודולוגיה שנקראת multiomics. שיטה זו מנתחת נתונים ממערכות שונות בגוף ומחפשת קשרים שיכולים להצביע על תחומי מחקר פוטנציאליים. לאחרונה, שיטת מחקר זו תרמה לכמה תובנות רפואיות חשובות. דוגמה אחת היא שלגידולים סרטניים יש מיקרוביומים ייחודיים, שמהווים מרקרים אפשריים לאבחנה. דוגמה לגילוי נוסף של השיטה הוא העבודה שמעכבי PD1 שמשמשים לטיפול במערכת החיסונית, יכולים לטפל גם בסרטן אבל רק כאשר למטופל יש את המיקרוביום הנכון.

במחקר הנוכחי, החוקרים ניתחו דגימות משלוש מערכות:

המיקרוביום: חיידקי מעיים מועילים ומזיקים, הטרנסקיפטום: אוסף מולקולות RNA ו-mRNA שתאים או רקמות מבטאים, ומטבולום: מטבוליטים שהתאים מייצרים במהלך הפעילות המטבולית.

התוצאה של ניתוח הדגימות מהמערכות הללו היתה מפתיעה. החוקרים ציפו שהכלורופיל בתרד יהיה קשור להשפעה המיטיבה של הירק, את ניתוח ה-multiomnics הראה שלא הכלורופיל אלא חומצות שומן ונגזרות של חומצה לינולאית גרמו להשפעות המועילות של התרד.

בכוונת החוקרים להמשיך לחקור את המאפיינים האנטי סרטניים של מטבוליטים של חומצה לינולאית וחומצות שומן קצרות שרשרת במודלים של בעלי חיים, בתקווה שעבודה זו תוביל בסופו של דבר לחקירת מנגנונים מטבולומיים אנושיים.

החוקרים ממליצים בחום לצרוך תרד כאמצעי מניעה נגד התפתחות סרטן המעי הגס, גם לפני שמופיעים פוליפים. לתרד יש עוד הרבה יתרונות בריאותיים, כולל חומרים המסייעים בהגנה על בריאות הלב, למשל ויטמין K1. התרד עשיר באופן טבעי בגלוטתיון, המסייע להגביר את מסלול נוגדי החמצון הראשי בגוף, עוזר להתמודד עם לחץ חמצוני ולתמוך בתפקוד החיסוני. התרד מכיל גם חומצה פולית, שהיא אחד הוויטמינים הדרושים להורדת רמות הומוציסטאין בגוף – רמות הומוציסטאין גבוהות מובילות לקידום רובד בעורקים. כמו כן הוכח כי מזון עשיר בחומצה פולית מוריד את רמות חומצת השתן על ידי עיכוב היווצרות פורין.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.