נגיף הקורונה

100% הצלחה לתרופה ישראלית לחולי קורונה

חברת אמורפיקל בערבה התיכונה פיתחה טיפול תרופתי לחולי קורונה – כל החולים שטופלו בה במסגרת ניסוי בבתי חולים החלימו ושוחררו לביתם בתוך ימים ספורים

טיפול תרופתי הניתן באינהלציה. אילוסטרציה
טיפול תרופתי הניתן באינהלציה. אילוסטרציה

צוות המחקר בחברת אמורפיקל הישראלית השיג 100% הצלחה בניסוי קליני בחולי קורונה במצב בינוני-קשה בטיפול בתרופה  AMOR18 – פיתוח ישראלי של החברה הממוקמת באזור התעשיה ספיר בערבה התיכונה ובנס ציונה.

יעילותו של הטיפול הוכחה בהצלחה כבר בשלב ראשון של הניסוי הקליני (שלב 1), בו נבדקה בטיחות התרופה. הניסוי התבצע ב-6 חולים בשלושה מרכזים רפואיים: שמיר, זיו ואיכילוב, וכלל שימוש בתרופה החדשה AMOR-18 (ללא פלסבו). התוצאה הייתה שכל החולים החלימו ושוחררו לביתם, לאחר קבלת התרופה החדשה.

בשלב 2 של הניסוי הקליני גויסו במרכז הרפואי זיו בצפת 37 חולים במצב בינוני-קשה, בגילאים 18-80. מתוכם 18 חולים טופלו בתרופה החדשה AMOR-18. החולים שטופלו החלימו ושוחררו לביתם תוך ימים ספורים. 19 החולים האחרים טופלו בפלסבו (תרופת דמה). 6 מהם הועברו למחלקת טיפול נמרץ ו-2 מתוכם נפטרו.

הניסוי בבית החולים זיו נוהל על ידי מנהלי מחלקת קורונה, ד"ר כמאל אבו ג'בל וד"ר נשאת אבו סלח. במקביל לניסוי זה, ד"ר נשאת אבו סלח, אף טיפל, במסגרת טיפולי חמלה, בשני חולים במצב קשה מאוד ונתן להם את התרופה החדשה AMOR-18 – שניהם החלימו והשתחררו הביתה.

הניסוי יכלול בסך הכל 100 חולי קורונה. עד כה גויסו 58 חולים שהתנדבו לניסוי ובימים אלה ממשיך הניסוי הקליני במרכזים הרפואיים: זיו, שמיר, קפלן ומעייני הישועה.

בהמשך לפרסום התוצאות החיוביות של "אמורפיקל" בניסוי הקליני השני, הודיעו השבוע שבעה מרכזים רפואיים בברזיל, כי יבצעו את הניסוי בתרופה החדשה בחולי קורונה מתנדבים המאושפזים אצלם וממתינים לקבלת אישור מ- ANVISA (ה-FDA בברזיל) לתחילת הניסוי. האישור צפוי להתקבל בשבועות הקרובים. כאשר בהמשך צפויים להתקיים ניסויים בארצות הברית ובאירופה, במקביל לניסוי בישראל, עד לקבלת אישור משרדי הבריאות לשימוש בתרופה.

צוות המחקר של 'אמורפיקל' אומר כי נגיף הקורונה (על מכלול הווריאנטים) מתבסס בסביבה דלקתית ומתנהל על פי רמת החומציות בגוף. הקשר מובהק אף יותר, בין תהליכים דלקתיים, הקיימים אצל חולים עם מחלות רקע, כגון סוכרת, השמנת יתר, מחלות כרוניות, מחלות זיקנה ועוד, לבין הרעה במצבם הבריאותי עם ההידבקות בנגיף הקורונה. התרופה החדשה AMOR-18 מונעת מהווירוס להתבסס, ומערכת החיסון מתחזקת ופועלת כנגד הנגיף.

התרופה ניתנת בשיטת אינהלציה ואבקה מתחת ללשון, מעלה את רמת ה-PH בגוף, ובכך עוצרת את תהליך ההתדרדרות בחולים קשים וגורמת לחיזוק המערכת החיסונית והחלמה.

יוסי בן, מנכ"ל חברת אמורפיקל, מסר: "אנו נרגשים מתוצאות הניסוי הקליני, אשר מביאות תקווה אמיתית לחולי הקורונה בישראל ובעולם כולו, ומעודדות במיוחד בימים אלה עם תחילתו של הגל החמישי של וריאנט האומיקרון. מטרתנו העיקרית בפיתוח התרופה היא לסייע בבלימת המגיפה העולמית  ולהביא בשורה טובה לאנושות. התרופה שפיתחנו הנה חומר אנטי-דלקתי בטוח, יעיל קל ונוח לשימוש. אנו משוכנעים כי התרופה AMOR18  תהיה יעילה, בטוחה וזמינה לטיפול בכל משפחת הווירוסים מסוג סארס; כולל קורונה, ווריאנט הדלתא, האומיקרון, ווריאנטים נוספים".

ד"ר נשאת אבו סלח, מנהל מחלקת גריאטריה ומנהל מחלקת אשפוז קורונה, מרכז רפואי זיו, צפת: "אנו שמחים לבשר על הצלחה בניסוי הקליני שהתבצע בשיטת 'כפול סמיות' במחלקת הקורונה במרכז הרפואי זיו בצפת, במסגרתו הענקנו טיפול לחולי קורונה באמצעות התרופה החדשה AMOR18 של חברת אמורפיקל, אשר ניתנה באינהלציה ואבקה מתחת ללשון. מדובר ב- 100% הצלחה כאשר החולים שטופלו בתרופה החלימו תוך ימים ספורים ושוחררו לביתם. אנו תקווה כי התוצאות המעודדות יביאו לבשורה עבור חולי הקורונה בארץ ובעולם התרופה".

חברת אמורפיקל הינה חברה ביוטכנולוגית כחול-לבן העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של תוספי מזון ותרופות, המבוססים על תגלית ייחודית ובלעדית של מינרלים ננו-אמורפיים. לחברה יועצים מובילים בתחומם מהארץ והעולם. המחקר בתרופה נוהל על ידי ד"ר יגאל בלום, סמנכ"ל מחקר ופיתוח, ארה"ב, וד"ר שקמה חכם, מנהלת ניסויים קליניים ב"אמורפיקל".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
  1. בואו נקווה שהמשך הסיפור של התרופה הישרלאית הזאת לא יהיה כמו הסיפור של החיסון הישראלי.

0:00
0:00