כל מה שרציתם לדעת על טיפולים באיכות העור

העור שלנו הוא אחד "הסובלים" העיקריים מתהליך ההזדקנות. טיפולים חדשניים שהוכחו קלינית ישפרו את בריאות העור ויביאו למראה צעיר ואף בריא יותר

תזונה ובריאות העור. אילוסטרציה

לשיפור איכות העור יכולה להיות השפעה עצומה על הביטחון העצמי והתחושה שלנו לגבי המראה החיצוני שלנו. במהלך תהליך ההזדקנות הטבעי, יש הפרעות בארגון התקין של תאי העור ויכולתו לתקן הפרעות אלה מצטמצמת.

מה גורם להזדקנות העור?

גורמים רבים, כגון קרינה אולטרה סגולה, זיהום סביבתי, עישון ולחץ נפשי, עלולים להאיץ את תהליך ההזדקנות מבחינה חיצונית. מעבר לגורמים החיצוניים, גם גורמים פנימיים ומצבים בריאותיים מסוימים עלולים להוסיף אף הם לתהליך ההזדקנות של העור.

הזדקנות פנימית וטבעית גורמת להידרדרות מבנית ותפקודית של העור, שמתבטאת בירידה ברמות הקולגן, האלסטין והחומצה ההיאלורונית. יחד עם נזקים אחרים שמביא הגיל, השינויים בעור מובילים לפגיעה ביכולת ההגנה שלו מפני מזיקים, ירידה בלחות העור ומראה של עור נפול, נקבובי ומקומט. בנוסף, עם הגיל העור הופך למחוספס ויבש ומופיעים עליו כתמי היפר-פיגמנטציה.

ניתן להתחיל בכל גיל

קיימות פרוצדורות שונות שביכולתן לשמר ולשפר את בריאות ואיכות העור. טיפולים בגיל צעיר יכולים למנוע את נזקי הקרינה והזיהום ומחזקים את פני העור, כדי למזער את השפעות ההזדקנות עליו. בגיל מבוגר יותר, טיפולים אלה יכולים להחזיר את החיות והחיוניות של העור, מרקמו הנעים והגמיש – ולגרום לך להראות צעיר ואף בריא יותר.

טיפול ב-Skin Boosters למראה רענן וחיוני

טיפולי Skin Boosters מהווים התפתחות חדשה וחשובה בטיפול בהזדקנות העור. חומרים אלו  מכילים חומצה היאלורונית חלקית מצולבת (כלומר, המולקולות שלה אינן קשורות האחת לשנייה) והן סופחות מים באיזור ההזרקה, מה שמביא למראה רענן וחיוני של העור.

טיפולים אלה הוכחו קלינית כמעודדים היווצרות קולגן חדש ומעלים את רמות האלסטין בעור, שנהרסים ומתפרקים עם הגיל או בחשיפה לגורמים סביבתיים הפוגעים בעור. התוצאה: שיפור בבריאות ובאיכות העור, הגברה הדרגתית של גמישותו, שיפור תחושות החיספוס והפחתת מראה של קמטוטים ופגמים אחרים (צלקות אקנה, למשל). ניתן להשתמש בהם במספר אזורים שונים על הגוף, כולל הפנים, הצוואר, המחשוף והידיים.

מזותרפיה – להצערת והידוק העור

מזותרפיה היא טכניקה המשתמשת בהזרקות של ויטמינים, אנזימים, הורמונים ותמציות צמחים כדי להצעיר ולהדק את העור שלך. מרכיבים אלה מוזרקים לתוך העור, על מנת להחזיר לו את אבני הבניין והחומרים המזינים שהוא מאבד ככל שמזדקנים, מה שעוזר לשיפור מראה העור וכן להפחתת קמטים ונזקים אחרים שהעור צבר עם השנים.

טיפול זה יכול לעזור למגוון סימני שחיקה שונים, כגון עור דק וזקן, קמטים וצלקות. מזותרפיה יכולה גם לעזור בשיפור המראה של סימני מתיחה וצלוליטיס.

מעבר להזרקות של חומרים מזינים, קיים מכשור מתקדם לשיפור איכות העור, כמו אולתרה ו-Morpheus8 – אשר קיימים בקליניקה של ד"ר איצקובסקי.

Ultherapy – הרמה והידוק העור ללא ניתוח

טיפול ב-Ultherapy (אולתרה) מאפשר מיצוק של העור ללא ניתוח. מדובר בהליך מיצוק והרמת עור, כאמור ללא כל צורך בניתוח, המשתמש בגלי אולטרסאונד בעוצמה גבוהה. אנרגיה זו מחממת את השכבות העמוקות יותר של העור, וגורמת להידוק העור ולייצור מוגבר של קולגן ואלסטין.

התוצאה: מיצוק והרמת העור של הפנים התחתונות, מחשוף, הצוואר והעפעפיים העליונים. הטיפול אורך בין 40 ל-60 דקות ולא מצריך כל זמן החלמה. בנוסף, ברוב המקרים טיפול אחד יספיק ואין צורך בטיפולים נוספים.

Morpheus8 – לעידוד התחדשות העור

Morpheus8 הוא טיפול חדשני למיצוק העור, המשלב מיקרונידלינג (Microneedling) וטכנולוגיה רפואית של גלי רדיו, להפחתת מראה של עור מתוח, שקיות מתחת לעיניים, צלקות אקנה וקמטים.

מיקרונידלינג היא שיטה טיפולית בה יוצרים באופן מבוקר נקבים זעירים בעור, החודרים את העור ופוצעים אותו – ובכך מעודדים התחדשות ובניה מחודשת. גלי הרדיו המשולבים בטיפול עוזרים לעורר ייצור של קולגן בעור, מה שתורם למראה עור בריא ומהודק יותר. התוצאות יופיעו תוך מספר שבועות ויחזיקו לטווח ארוך של כ-3 עד 5 שנים. ההחלמה אורכת לרוב מספר ימים. שני המכשירים הנ"ל כאמור נמצאים בשימוש בקליניקה של ד"ר איצקובסקי.

הטיפול הטוב ביותר למיצוק העור עבורך יהיה תלוי בצרכים ובמטרות האישיות שלך. חשוב להתייעץ עם רופא/ה מקצועי/ת ומוסמכ/ת כדי להבין מה הטיפול הכי מתאים ונכון עבורך.

מקורות:

Improving patients' skin quality using skin boosters in aesthetic practice 02 June 2022 CLINICAL Lorraine Guinan

BENEFITS OF MESOTHERAPY August 28, 2022 Visage

Skin Boosting Treatments. sanctuary aesthetics

Ultherapy – non surgical skin tightening

Morpheus8: What You Need to Know

0:00
0:00