מישהו מטפל בך

חידושים ועדכונים בסקירת מערכות: כל מה שאתן חייבות לדעת

אילו חידושים יש בבדיקות ומה חשיבותם? ומה עושים אם חלילה התגלו ממצאים חריגים? ד"ר מיה שטיינברג, גינקולוגית מומחית באולטרה סאונד וגנטיקה רפואית התארחה בפרק חדש של "מישהו מטפל בך"

תשעת חודשי ההריון מלווים בהתרגשות לפני השינוי בהרכב המשפחה, אך גם בבדיקות ומעקב תכופים אחרי תקינות ההריון ובריאות העובר והאם. אילו בדיקות חשובות ניתן לעבור בשליש האחרון של ההריון, שיאפשרו היערכות מקסימלית לקראת הלידה ויעזרו להורים הטריים להגיע רגועים ככל הניתן לחדר היולדות? כמה פעמים נהוג לבצע סקירת מערכות במהלך ההריון ובאילו שלבים הכי נכון לעשות אותן? מתי מומלץ לבצע הערכת גדילה ומה למעשה היא בודקת? אילו חידושים יש בבדיקות שיש לעבור בטרימסטר השלישי ומה החשיבות של ביצוע סקירה נוספת בטרימסטר זה? האם יש לבצע בדיקה זו גם אם לא התגלו ממצאים חריגים בבדיקות הראשונות?  ומה ניתן לעשות אם חלילה התגלו ממצאים חריגים בסקירה השלישית?

ד"ר מיה שטינברג, רופאת נשים מומחית באולטרה סאונד ומומחית לגנטיקה רפואית, אחראית תחום אבחון טרום לידתי גנטי באגף נשים ויולדות רמב"ם, התארחה בפרק חדש של "מישהו מטפל בך" לשיחה עם ד"ר מאיה רונן וסקרה את כל מה שחשוב לדעת כל סקירת מערכות והיערכות ללידה.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00