גיל המעבר

האם יש קשר בין תסמיני גיל המעבר לבין סיכון מוגבר למחלות לב וכלי דם?

במחקר נמצא כי יש קשר בין חומרת התסמינים הוזומוטוריים לבין סיכון מוגבר למחלות לב וכלי דם

גל חום. סימן היכר נפוץ לגיל המעבר בקרב נשים
גל חום. סימן היכר נפוץ לגיל המעבר בקרב נשים

מחקר שפורסם בכתב העת  AJOG ביקש לבחון האם תסמינים וזומוטוריים של גיל המעבר, כדוגמת גלי חום והזעות לילה מהווים גורם סיכון מוגבר למחלות לב וכלי דם.

במחקר השתתפו 23,365 נשים. נשים שחלו במחלות לב וכלי דם לפני תחילת המחקר לא נכללו. התסמינים הוזומוטוריים והקשר שלהם למחלות לב וכלי דם נבדקו לפי שני קריטריונים: תדירות וחומרה.

במחקר נמצא כי תדירות וחומרת התסמינים מובילות לתוצאות שונות. נשים שחוו את שני התסמינים ברמת חומרה קשה היו בסיכון מוגבר יותר למחלת כלי דם ולב. זאת לעומת נשים שחוו רק אחד מהתסמינים ברמת חומרה קשה. התדירות של כל אחד מהתסמינים גורמת לתוצאות שונות – כאשר מדובר בתסמין גלי חום, לא נמצא קשר בין תדירות תסמין זה לבין סיכון מוגבר למחלות קרדיווסקולריות. כאשר מדובר בתסמין הזעות, ככל שתדירות התסמין גבוהה יותר קיים סיכון מוגבר למחלות קרדיווסקולריות.

החוקרים סיכמו כי חומרת התסמינים של גלי חום והזעות מהווה גורם סיכון משמעותי יותר למחלות קרדיווסקולריות לעומת תדירות התסמינים.

 

 

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00