מחקרים

טיפול מוקדם בתינוקות עם HIV

אחוז גבוה של ילדים שנולדו עם נגיף האיידס – HIV, והחלו טיפול תוך 48 שעות מהלידה, הציגו סמנים ביולוגיים שעשויים להפוך אותם למוגדרים כחולים בהפוגה ללא צורך בתרופות

הנקה, קשר אם-תינוק. אילוסטרציה

"לא להסתמך על טיפול אנטי-רטרו-ויראלי יומי כדי לשלוט בנגיף ה-HIV יהווה שיפור עצום באיכות החיים של ילדים אלה", אמר אלן צ'דוויק, מחבר המחקר שפורסם ב-Lancet HIV, לשעבר מנהל המחלקה לזיהומי HIV בילדים, מתבגרים ואימהות בבית החולים אן ורוברט ה. לוריא לילדים בשיקגו, ופרופסור לרפואת ילדים בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת נורת'ווסטרן.

מחקר הוכחת ההיתכנות ניסה לשחזר את המקרה של הפוגה של HIV כפי שנראה בתינוק שדווח בשנת 2013. במקרה זה, התינוק התחיל טיפול אנטי-רטרו-ויראלי 30 שעות לאחר הלידה, טופל במשך 18 חודשים, והגיע ל-27 חודשים של הפוגה ללא טיפול תרופתי לפני הנגיף התאושש.

בדרך כלל, אם מפסיקים טיפול אנטי-רטרו-ויראלי, הנגיף מתאושש בתוך חודש. המחקר כלל מתן של שלוש תרופות שהחל 48 שעות לאחר הלידה, כאשר התרופה הרביעית נוספה תוך 2-4 שבועות. זהו טיפול מוקדם מאוד בהשוואה לטיפול הסטנדרטי שבו טיפול בשלוש תרופות לא יכול להתחיל עד גיל 2-3 חודשים.

בארה"ב, לעומת זאת, בהתבסס על ממצאים קודמים ממחקר זה, טיפול מוקדם מאוד הוא כיום הנורמה עבור תינוקות בסיכון גבוה להידבק בנגיף ה-HIV מאמם.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00